ZNP - Oddział w Lublinie

Dane kontaktowe

telefon81 533-27-97

ZNP Oddział Lublinul. Akademicka 4
20-033 Lublin

ZNP Oddział Lublinlublin_oddzial@znp.edu.pl

GODZINY PRACY BIURA:

godziny otwarcia biura znpPN,WTO,CZW
7:30 – 15:30

godziny otwarcia biura znpŚRODA 11:00 – 16:30

godziny otwarcia biura znpPIĄTEK 7:30 – 13:00

Stres w pracy

Jak założyć ognisko

Ognisko ZNP

A+ A A-

przyjęty przez Zarząd Główny ZNP w dniu 14 grudnia 2004 r. i znowelizowany w dniu 30 września 2010 r. oraz w dniu 30 września 2015 r.

§1

Odznaka jest uhonorowaniem 50-letniej przynależności do Związku Nauczycielstwa Polskiego.

§2

Odznaka za 50 lat przynależności do Związku Nauczycielstwa Polskiego została ustanowiona z okazji jubileuszu 100-lecia ZNP i począwszy od 2005 r. będzie nadawana corocznie członkom Związku po osiągnięciu 50-letniej przynależności do ZNP.

§3

Odznakę nadaje Zarząd Główny ZNP na wniosek Zarządu Oddziału, po pozytywnym zaopiniowaniu przez Prezydium Zarządu Okręgu.

§4

Odznaka jest przyznawana z okazji Dnia Edukacji Narodowej, rocznic i innych uroczystości oraz ważnych wydarzeń związkowych. Terminy występowania z wnioskami ustala Sekretariat Zarządu Głównego ZNP.

§5

W uzasadnionych przypadkach (np. jubileusze i inne uroczystości) Odznakę może przyznać Prezydium Zarządu Głównego ZNP – przy zachowaniu trybu ustalonego w Regulaminie.

§6

Aktu dekoracji Odznaką dokonują członkowie Zarządu Głównego ZNP, prezesi okręgów i oddziałów ZNP.

§7

Odznakę nosi się po prawej stronie.

§8

Wniosek o nadanie Odznaki powinien być wypełniony komputerowo na druku stanowiącym załącznik do niniejszego regulaminu i zawierać dane dokumentujące 50-letnią przynależność do ZNP. Zarząd Okręgu po rozpatrzeniu i pozytywnym zaopiniowaniu przesyła wnioski wraz z listą zbiorczą do Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Rejestr przyznanych Odznak i dokumentację prowadzi biuro Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

§9

Regulamin Odznaki za 50 lat przynależności do ZNP obowiązuje z dniem uchwalenia przez ZG ZNP.

/-/ Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

Regulamin przyjęty przez Zarząd Główny ZNP w dniu 14 grudnia 2004 r. i znowelizowany w dniu 30 września 2010 r. oraz w dniu 30 września 2015 r. na podstawie art. 98 Statutu ZNP.

Załączniki:


 

* Artykuł ze strony https://znp.edu.pl/dokumenty/regulamin-nadawania-odznaki-50-przynaleznosci-zwiazku-nauczycielstwa-polskiego/

przyjęty przez Zarząd Główny ZNP w dniu 27 marca 2007 r. i znowelizowany w dniu 30 września 2015 r.

§1

Złota Odznaka ZNP, zwana dalej Odznaką, zgodnie z art. 98 Statutu ZNP jest najwyższym wyróżnieniem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Odznaka jest nadawana przez Zarząd Główny ZNP za szczególne osiągnięcia w działalności związkowej, społecznej, oświatowej i naukowej. Odznaka jest kontynuacją Złotej Odznaki ZNP wydanej z okazji jubileuszu 50-lecia ZNP.

§2

Odznaka może być nadana członkowi ZNP wyróżniającemu się wieloletnią działalnością związkową w ogniwach ZNP i jego zarządach (co najmniej przez dwie kadencje).

§3

W szczególnie uzasadnionych przypadkach Odznaka może być nadana członkowi ZNP lub osobie niebędącej członkiem ZNP za współpracę i działalność na rzecz ZNP oraz za wieloletnią wyróżniającą pracę dla rozwoju oświaty, nauki i kultury.

§4

Zbiorowa Złota Odznaka ZNP może być nadana organizacji społecznej i instytucji za wybitne zasługi w dziedzinie rozwoju oświaty, nauki i kultury oraz w realizacji celów statutowych Związku Nauczycielstwa Polskiego.

§5

O nadanie Odznaki mogą występować zarządy ogniw ZNP. Zarząd Główny ZNP nadaje odznakę na wniosek sporządzony komputerowo przez Zarząd Oddziału lub Prezydium Zarządu Okręgu i pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Okręgu ZNP oraz Komisję ds. Odznaczeń ZG ZNP. Odznakę przyznaje Zarząd Główny ZNP z okazji Dnia Edukacji Narodowej, rocznic i innych uroczystości. Termin zgłaszania wniosków ustala Sekretariat ZG ZNP.

§6

W uzasadnionych przypadkach (np. w związku z obchodami rocznic, jubileuszy i innych uroczystości) Odznakę może przyznać wyjątkowo Prezydium Zarządu Głównego ZNP – przy zachowaniu trybu postępowania ustalonego w Regulaminie.

§7

Aktu dekoracji Odznaką dokonują członkowie Zarządu Głównego ZNP, prezesi okręgów i oddziałów ZNP.

§8

Odznaka jest wyróżnieniem jednostopniowym i może być przyznana tylko raz. Odznakę nosi się po lewej stronie, po polskich orderach i odznaczeniach. Odznakę wręcza się wraz z legitymacją, a zbiorową Odznakę wraz z dyplomem.

§9

W przypadku, gdy osoba wyróżniona Odznaką dopuści się czynów, wskutek których staje się niegodna jej posiadania, na wniosek odpowiedniego zarządu ZNP i po zaopiniowaniu przez Komisję ds. Odznaczeń ZG ZNP, Zarząd Główny ZNP może pozbawić ją Odznaki.

§10

Wniosek o nadanie Złotej Odznaki powinien być wypełniony na druku stanowiącym załącznik do niniejszego regulaminu i zawierać pełną charakterystykę całokształtu pracy związkowej, zawodowej i społecznej oraz odpowiadać kryteriom zawartym w Regulaminie. Rejestr wyróżnionych oraz odpowiednią dokumentację prowadzi Zespół Organizacji i Współpracy Zarządu Głównego ZNP.

§11

Traci moc Regulamin nadawania Złotej Odznaki ZNP przyjęty przez Zarząd Główny z dnia 23 czerwca 1999 r.

§12

Regulamin Złotej Odznaki ZNP wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2007 r.

/-/ Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

Regulamin przyjęty przez Zarząd Główny ZNP na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 14 Statutu ZNP w dniu 27 marca 2007 r. z mocą obowiązującą od dnia 1 lipca 2007 r. i znowelizowany w dniu 30 września 2015 r. na podstawie art. 98 Statutu ZNP.

Załączniki:


* Artykuł ze strony https://znp.edu.pl/dokumenty/regulamin-nadawania-zlotej-odznaki-znp/

przyjęty przez Zarząd Główny ZNP 27 marca 2007 r. i znowelizowany 18 grudnia 2007 r. oraz 22 marca 2011 r.

§1

Za szczególne zasługi dla Związku Nauczycielstwa Polskiego, a zwłaszcza za znaczne przyczynienie się do wzmocnienia struktur związkowych oraz podniesienie prestiżu ZNP, byłemu Prezesowi Związku Nauczycielstwa Polskiego, byłym prezesom ogniw organizacyjnych ZNP oraz byłym przewodniczącym sekcji związkowych może zostać nadany odpowiednio tytuł: Honorowego Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, Honorowego Prezesa Okręgu, (Oddziału, Ogniska, Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, Rady Zakładowej) lub odpowiednio tytuł Honorowego Przewodniczącego Krajowej (Okręgowej, Oddziałowej) Sekcji Związkowej.

§2

Osobom nienależącym do ZNP, które swą działalnością społeczną, oświatową lub naukową przyczyniły się do podniesienia rangi zawodu nauczyciela oraz realizacji innych celów i zadań określonych w Statucie ZNP może zostać nadany tytuł Honorowego Członka Związku Nauczycielstwa Polskiego.

§3

  1. Tytuły, o których mowa w §1 i §2 nadaje Zarząd Główny ZNP z własnej inicjatywy albo odpowiednio na wniosek zarządu ogniwa organizacyjnego niższego szczebla lub na wniosek zarządu sekcji związkowej, po zapoznaniu się z opinią Zespołu ds. Odznaczeń.

  2. Wniosek zarządu ogniska oraz wniosek zarządu oddziałowej sekcji związkowej wymaga uzyskania pozytywnych opinii zarządu oddziału oraz zarządu okręgu. Wniosek zarządu oddziału oraz wniosek okręgowej sekcji związkowej wymaga uzyskania pozytywnej opinii zarządu okręgu.

§4

  1. Osoba wyróżniona tytułem Honorowego Prezesa otrzymuje dyplom, którego wzór określa załączniki Nr 1 do niniejszego regulaminu.

  2. Osoba wyróżniona tytułem Honorowego Przewodniczącego otrzymuje dyplom, którego wzór określa załącznik Nr 2 do niniejszego regulaminu.

§5

Osoba wyróżniona tytułem Honorowego Członka ZNP otrzymuje specjalną legitymację członkowską, której wzór stanowi załącznik Nr 3 do niniejszego regulaminu.

§6

Zarządy okręgów, zarządy oddziałów oraz zarządy sekcji prowadzą rejestry przyznanych tytułów, o których mowa w §1 i §2 wraz z kopiami uchwał przyznającymi przedmiotowe tytuły.

§7

W przypadku popełnienia przez osobę uhonorowaną tytułem, o którym mowa w §1 i §2 czynu, wskutek którego staje się ona niegodna jego posiadania, Zarząd Główny ZNP na wniosek zarządu ogniwa organizacyjnego niższego szczebla lub odpowiednio na wniosek zarządu sekcji związkowej, jak również z własnej inicjatywy ma prawo odebrać przyznany tytuł.

§8

Wzór wniosku o nadanie tytułów, o których mowa w §1 i §2 stanowi załącznik Nr 4 do niniejszego regulaminu.


  Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 


Regulamin przyjęty przez Zarząd Główny ZNP w dniu 27 marca 2007 r. i znowelizowany w dniu 18 grudnia 2007 r. oraz 22 marca 2011 r. na podstawie art. 86a Statutu ZNP.

przyjęty przez Zarząd Główny ZNP 22 marca 2011 r.

§1

Członkowie Związku oraz osoby niezrzeszone a także organizacje i instytucje wspierające działania ZNP mogą być uhonorowane statuetką "Prometeusza" za szczególnie inspiratorską, innowacyjną, twórczą i społeczną działalność na rzecz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

§2

Statuetkę o której mowa w §1 przyznaje Prezydium Zarządu Głównego ZNP odpowiednio na wniosek Prezesa ZNP i zarządów okręgów ZNP po zaopiniowaniu przez Sekretariat ZG ZNP.

§3

Aktu wręczenia Statuetki dokonają Prezes ZNP lub upoważniony przez Niego członek Prezydium Zarządu Głównego ZNP.

§4

Statuetka jest wyróżnieniem jednostopniowym i może być przyznawana tylko raz.

§5

Wzór wniosku stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu.

§6

Rejestrację przyznanych Statuetek prowadzi ZG ZNP.

§7

Wzór Statuetki stanowi załącznik nr 2.


  Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

przyjęty przez Zarząd Główny ZNP 18 grudnia 2012 r.

§1

Odznaka "Zasłużony Organizator Kultury, Sportu, Turystyki ZNP", zwana dalej Odznaką, zgodnie z art. 13 i 86 Statutu ZNP jest wyróżnieniem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Odznaka jest nadawana przez Zarząd Główny ZNP za szczególne osiągnięcia w działalności kulturalnej, sportowej, turystycznej na rzecz pracowników oświaty, członków ZNP.

§2

Odznaka może być nadana członkowi ZNP wyróżniającemu się wieloletnią działalnością kulturalną, sportową, turystyczną na rzecz pracowników oświaty, członków ZNP.

§3

W szczególnie uzasadnionych przypadkach Odznaka może być nadana osobie niebędącej członkiem ZNP za wieloletnią wyróżniającą pracę dla rozwoju kultury, sportu, turystyki na rzecz pracowników oświaty, członków ZNP.

§4

Zbiorowa Odznaka ZNP może być nadana organizacji społecznej i instytucji za wybitne zasługi w dziedzinie rozwoju kultury, sportu, turystyki na rzecz pracowników oświaty, członków ZNP.

§5

O nadanie Odznaki mogą występować zarządy ogniw ZNP. Zarząd Główny ZNP nadaje odznakę na wniosek sporządzony przez Zarząd Oddziału lub Prezydium Zarządu Okręgu i pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Okręgu ZNP oraz Komisję ds. Kultury, Sportu i Turystyki ZG ZNP.

§6

W uzasadnionych przypadkach (np. w związku z obchodami rocznic, jubileuszy i innych uroczystości) Odznakę może przyznać wyjątkowo Prezydium Zarządu Głównego ZNP - przy zachowaniu trybu postępowania ustalonego w Regulaminie.

§7

Aktu dekoracji Odznaką dokonują członkowie Zarządu Głównego ZNP.

§8

Odznaka jest wyróżnieniem jednostopniowym i może być przyznana tylko raz. Odznakę nosi się po lewej stronie, po polskich orderach i odznaczeniach. Odznakę wręcza się wraz z legitymacją, a zbiorową Odznakę wraz z dyplomem.

§9

Wniosek o nadanie Odznaki powinien być wypełniony na druku stanowiącym załącznik do niniejszego regulaminu i zawierać pełną charakterystykę całokształtu pracy na rzecz rozwoju kultury, sportu i turystki w środowisku oświatowym, lokalnym i związkowym oraz odpowiadać kryteriom zawartym w Regulaminie. Rejestr wyróżnionych oraz odpowiednią dokumentację prowadzi Zespół Organizacji i Promocji Związku ZG ZNP.

§10

Regulamin Odznaki "Zasłużony Organizator Kultury, Sportu, Turystyki ZNP" wchodzi w życie z dniem 18 grudnia 2012 r.


  Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

Regulamin przyjęty przez Zarząd Główny ZNP w dniu 18 grudnia 2012 r. na podstawie art. 86 Statutu ZNP.

ZNP Oddział Lublin @2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.